Su Arıtma Cihazları

Suyun, vücudunuzun sağlığı için önemini hepimiz biliyoruz. Ayrıca arıtılmış suyun cebiniz açısından baktığımızda daha avantajlı bir seviyede olduğunun da herkes farkındadır. Eğer, sizlere daha temiz ve arındırılmış suyu sağlayabilecek olan su arıtma cihazını almayı arzuluyor fakat ne tür su arıtma cihazları modellerinin ihtiyacınıza ait olduğuna karar vermekte zorlanıyorsanız, doğru yerdesiniz. Su arıtma cihazları belirli niteliklere sahiptir. Su arıtma cihazı için bu nitelikler nelerdir, hep beraber bakalım.

Su Arıtma Cihazı Çeşitleri

Kaliteli bir su içmek için su arıtma cihazlarının marka ve modeli oldukça önemlidir. Su arıtma cihazı çeşitleri; kullanım şekline ve boyutuna göre değişir. Su arıtma cihazı çeşitlerinden hangisini alırsanız alın, mutlaka su ölçümü yaptırmalısınız. Su arıtma cihazı almak için özellikle şu unsurlara oldukça dikkatli olmanız gerekir;

· Suyun Ph derecesi

· Suda bulunan karbon miktarı

· Mineral Filtresi

vb. özelliklerdir.

Ayrıca firmamızdan alacağınız aldığınız su arıtma cihazı teknik bilgiler için, iletişim numaralarından arayarak bilgi alabilir ya da Whatsapp’tan mesaj göndererek kısa bir zaman içerisinde su arıtma cihazı çeşitleri hakkında ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz.

Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı

Su arıtma cihazı satın almayı arzuluyor fakat mutfağınızda çok fazla alan kaplamamasını, sürekli gözünüzün önünde olmamasını istiyorsanız, tezgah altı su arıtma cihazı kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu tür cihazlar dolabın içine yerleştirilme yapıldığı zaman, dolabı kapattığınızda göz önünde bulunmaz. Tezgahınızın üstünde cihaz olmadığı için de mutfak alanı için daha geniş bir yere sahip olursunuz. Tezgah altı su arıtma cihazı küçük mutfaklar için uygun olduğu gibi mutfağınızın çok fazla kalabalık görünmesini istemeyenler için tezgah altı su arıtma cihazı rahat bir şekilde kullanılabilir.

Arıtılmış su mutfak bataryanızın yanına kurulan özel musluktan akımı sağlamaktadır. Su arıtma cihazı sayesinde hem aşırı hazır su kullanma külfetinden kurtulursunuz hem de hazır su kullanımının taşıma ve pratik kullanım yönünden zor olması sebebiyle su arıtma cihazı musluktan akan su ile rahatlıkla kullanım sağlayabilirsiniz. Tezgah altı su arıtma cihazı, sadece su içmek için değil, mutfakta olan her ihtiyacınız için kullanımı uygundur. Özellikle yemek yapmak, çay-kahve suyu hazırlamak, meyve-sebze yıkamak gibi işlemleri su arıtma cihazınız ile rahatlıkla yapabilirsiniz. Çünkü musluktan akan su içme suyu olmadığı gibi, gıdalar için de su arıtma cihazından akan su kullanılmalıdır.

Tezgah altı su arıtma cihazları, sizi plastik damacana su siparişi etme, damacanayı indirip kaldırma gibi eziyetlerden kurtarma imkanı sağlıyor. Ayrıca su arıtma cihazının kurulumu oldukça kolay olmakla birlikte; bakımı da sürekli yapılmadığı için oldukça kolay bir kullanım sağlar. Su arıtma cihazı satın aldığınızda firmamızın size önerdiği periyodik bakımları zamanında gerçekleştirirseniz, herhangi bir problemle karşı karşıya gelme olasılığınız düşüktür.

Önem vermemiz gereken bir diğer konu ise su arıtma cihazında düzenli bir şekilde filtre değişimi yapılmalıdır. Su Arıtma Cihazı satın aldıktan sonra, filtre değişiminde size destek olabilecek bir şirket olmamız, bu uygulamayı oldukça da kolaylaştırıyor.

Sebil Tipi Su Arıtma Cihazı

Diğer ürünlerden farklı olarak, sebil tipi su arıtma cihazı modelleri tezgah altında ya da dolap içinde kullanımı yoktur. Göz alıcı dizaynı ile mutfağınızın tasarımına mükemmel bir şekilde uyum sağlayabilecek bu tür su arıtma cihazları, bağımsız özelliği ve şık duruşu ile oldukça kullanışlıdır. Böylece, bu mutfağınızda herhangi bir yer kaybı gibi durumlar yaşamamış olursunuz.

Sebil Tipi Su Arıtma Cihazı Çocuk kilidi niteliği ile çocuğunuzun güvenliğini sağlayan sebil tipi seride hem arıtma cihazını hem de su sebilini bir arada kullanma imkânına sahipsiniz. Normal gündelik kullanılan Damacana sebiller, mutfağınızda kötü bir izlenime neden olmaktadır. Sebil tipi su arıtma cihazları ise sebil suyu beklentilerinizi, yerine getirmesi ile birlikte, şık ve göz alıcı duruşuyla da mutfak tasarımınıza katkıda bulunur. Ayrıca sürekli olarak damacana su siparişi verme gibi zahmetleri de ortadan yok etmiş oluyor.

Ayrıca, sıcak ve soğuk suya pratik bir şekilde ulaşma imkânı sağlayan sebil tipi su arıtma cihazı LED ekranı yardımıyla, filtrelerin tüketim sürelerini takip etmenin oldukça kolay olduğunu belirtmekte fayda vardır.